Skip to content

103 Miry Brook RdTrenton, NJ 08690

Built 1955

Last Sale Price
$280,000
Last Sale Date
Dec 28, 2006

Property Information

Block1848
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page96

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,245
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,900
41%
Improvement Value:$122,300
59%
Total Assessment$206,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,266+6.7%
2024$6,811+1.2%
2023$6,728+6.5%
2022$6,316+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$280,000
DeedBook 5553, Page 109

Property Built

Built

Year Built: 1955