Skip to content

Greenwood Ave(Block 1882 Lot 39)Trenton, NJ 08609

Vacant Land

Last Sale Price
$12,000
Last Sale Date
Jul 1, 1981

Property Information

Block1882
Lot39
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page101

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$29,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,022+6.7%
2024$958+1.2%
2023$946-6.3%
2022$1,010+2.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$12,000
DeedBook 2165, Page 61