Skip to content

Kuser Rd

Trenton, NJ 08619

Built 1973
Apartment

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 1, 2011

Property Information

Block1913
Lot425
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page134

Building Details

Building Class10
Description2SB-128F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage14.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,920,000
23%
Improvement Value:$6,504,800
77%
Total Assessment$8,424,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$296,890+6.7%
2024$278,271+1.5%
2023$274,167-3.3%
2022$283,410+2.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1973