Skip to content

2002 Klockner RdTrenton, NJ 08690

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 31, 2007

Property Information

Block1924
Lot27
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page121

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,400
25%
Improvement Value:$234,800
75%
Total Assessment$312,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,002+6.7%
2024$10,312+1.2%
2023$10,187+6.5%
2022$9,563+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1970