Skip to content

2064 Wh-Ham Sq RdTrenton, NJ 08690

Built 1957

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 30, 2022

Property Information

Block1940
Lot41
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page144

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,478
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$73,400
34%
Improvement Value:$142,600
66%
Total Assessment$216,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,362+3.2%
2024$7,134+1.2%
2023$7,048+6.5%
2022$6,616+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$123,000
DeedBook 3284, Page 30

Property Built

Built

Year Built: 1957