Skip to content

2 Secretario Way

Trenton, NJ 08690

Built 1991

Last Sale Price
$265,000
Last Sale Date
Jul 28, 1999

Property Information

Block1943
Lot10
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page145

Building Details

Building Class18
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,488
Acreage0.58

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$97,600
24%
Improvement Value:$317,300
76%
Total Assessment$414,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,621+6.7%
2024$13,704+1.2%
2023$13,538+6.5%
2022$12,708+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$265,000
DeedBook 3651, Page 5

Property Built

Built

Year Built: 1991