Skip to content

4 Secretario WayTrenton, NJ 08690

Built 1991

Last Sale Price
$227,000
Last Sale Date
Aug 30, 1991

Property Information

Block1943
Lot11
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page145

Building Details

Building Class18
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.55

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$101,300
25%
Improvement Value:$299,000
75%
Total Assessment$400,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,107+6.7%
2024$13,222+1.2%
2023$13,062+6.5%
2022$12,261+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$227,000
DeedBook 2577, Page 921

Property Built

Built

Year Built: 1991