Skip to content

4331 Nottingham WayTrenton, NJ 08690

Built 1965

Last Sale Date
Aug 20, 1997

Property Information

Block1952
Lot25
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page148

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.73

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,800
30%
Improvement Value:$175,900
70%
Total Assessment$252,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,905+6.7%
2024$8,347+1.2%
2023$8,246+6.5%
2022$7,740+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965