Skip to content

66 Great Oak Rd

Trenton, NJ 08690

Built 1989

Last Sale Price
$545,000
Last Sale Date
Mar 20, 2006

Property Information

Block1961
Lot157
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page189

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,907
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$105,300
24%
Improvement Value:$339,300
76%
Total Assessment$444,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,668+6.7%
2024$14,685+1.2%
2023$14,507+6.5%
2022$13,618+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$545,000
DeedBook 5323, Page 228

Property Sale

Sale
$270,095
DeedBook 2504, Page 80

Property Built

Built

Year Built: 1989