Skip to content

11 Dukoff DriveTrenton, NJ 08690

Built 1989

Last Sale Price
$470,000
Last Sale Date
Jul 10, 2019

Property Information

Block1993
Lot34
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page188

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,907
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$106,500
25%
Improvement Value:$324,500
75%
Total Assessment$431,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,188+6.7%
2024$14,236+1.2%
2023$14,064+6.5%
2022$13,202+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$470,000
Sq Ft2,907DeedBook 6376, Page 878Recorded8/6/2019

Property Sale

Sale
$265,000
DeedBook 2568, Page 406

Property Built

Built

Year Built: 1989