Skip to content

4 Donald Lilley CtTrenton, NJ 08690

Built 1981

Last Sale Price
$425,000
Last Sale Date
Apr 20, 2017

Property Information

Block1961
Lot43
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page191

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,324
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$102,000
27%
Improvement Value:$276,000
73%
Total Assessment$378,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,321+6.7%
2024$12,485+1.2%
2023$12,334+6.5%
2022$11,578+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$425,000

From:

To:

Sq Ft2,324DeedBook 6283, Page 1150Recorded5/2/2017

Property Sale

SaleMulti
$240,000
DeedBook 4027, Page 56

Property Built

Built

Year Built: 1981

Property Sale

SaleMulti
$82,900
DeedBook 2133, Page 515