Skip to content

59 Endicott RdTrenton, NJ 08690

Built 1961

Last Sale Date
Sep 18, 1997

Property Information

Block1967
Lot18
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page151

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,400
27%
Improvement Value:$232,100
73%
Total Assessment$316,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,903+6.9%
2024$10,204+1.3%
2023$10,077+6.7%
2022$9,444+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1961