Skip to content

5 Misty Pine LaTrenton, NJ 08690

Built 1968

Owner
---
Last Sale Price
$600,000
Last Sale Date
Aug 6, 2025

Property Information

Block1973
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page152

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,424
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$95,600
32%
Improvement Value:$205,100
68%
Total Assessment$300,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,597+6.7%
2024$9,932+1.2%
2023$9,812+6.5%
2022$9,210+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$600,000
Sq Ft2,424DeedBook 6600, Page 1057Recorded8/14/2025

Property Sale

SaleMulti
$203,500
DeedBook 3948, Page 72

Property Built

Built

Year Built: 1968