Skip to content

33 Farm Brook DrTrenton, NJ 08690

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 31, 2018

Property Information

Block1980
Lot33
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page187

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,353
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,700
37%
Improvement Value:$146,100
63%
Total Assessment$230,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,883+6.9%
2024$7,373+1.3%
2023$7,281+6.8%
2022$6,819+2.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960