Skip to content

29 Misty Pine LaTrenton, NJ 08690

Built 1969

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 18, 2013

Property Information

Block1984
Lot20
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page152

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,344
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$95,400
37%
Improvement Value:$161,500
63%
Total Assessment$256,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,053+6.7%
2024$8,485+1.2%
2023$8,383+6.5%
2022$7,869+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1969