Skip to content

20 Misty Pine LaTrenton, NJ 08690

Built 1969

Last Sale Price
$178,000
Last Sale Date
Sep 29, 1998

Property Information

Block1985
Lot4
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page152

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$95,700
35%
Improvement Value:$174,600
65%
Total Assessment$270,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,525+6.7%
2024$8,928+1.2%
2023$8,820+6.5%
2022$8,279+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$178,000
DeedBook 3463, Page 85

Property Built

Built

Year Built: 1969