Skip to content

18 Misty Pine LaTrenton, NJ 08690

Built 1968

Last Sale Price
$300,000
Last Sale Date
Oct 13, 2009

Property Information

Block1985
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page152

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,674
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$95,800
34%
Improvement Value:$182,400
66%
Total Assessment$278,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,804+6.7%
2024$9,189+1.2%
2023$9,078+6.5%
2022$8,521+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$300,000
DeedBook 6021, Page 605

Property Sale

SaleMulti
$178,000
DeedBook 3591, Page 154

Property Built

Built

Year Built: 1968