Skip to content

38 Tudor DrTrenton, NJ 08690

Built 1966

Last Sale Price
$78,000
Last Sale Date
Jul 8, 1983

Property Information

Block1986
Lot28
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page152

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,544
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$87,600
34%
Improvement Value:$169,900
66%
Total Assessment$257,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,824+6.9%
2024$8,255+1.3%
2023$8,152+6.7%
2022$7,637+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$78,000
DeedBook 2210, Page 560

Property Built

Built

Year Built: 1966