Skip to content

65 Limewood DrTrenton, NJ 08690

Built 1961

Last Sale Date
Aug 3, 2016

Property Information

Block1992
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page188

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,584
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$97,000
36%
Improvement Value:$172,400
64%
Total Assessment$269,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,244+6.9%
2024$8,648+1.3%
2023$8,541+6.7%
2022$8,002+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1961