Skip to content

68 Peter Rafferty DrTrenton, NJ 08690

Built 1984

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 2, 2012

Property Information

Block2016
Lot15
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page215

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,940
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$100,100
25%
Improvement Value:$300,100
75%
Total Assessment$400,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,103+6.7%
2024$13,219+1.2%
2023$13,059+6.5%
2022$12,258+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$116,400
DeedBook 2262, Page 211

Property Built

Built

Year Built: 1984