Skip to content

58 Peter Rafferty DrTrenton, NJ 08690

Built 1985

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 23, 2008

Property Information

Block2016
Lot20
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page215

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$101,300
22%
Improvement Value:$367,200
78%
Total Assessment$468,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,510+6.7%
2024$15,475+1.2%
2023$15,287+6.5%
2022$14,350+2.3%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 1985

Property Sale

SaleMulti
$116,900
DeedBook 2255, Page 580