Skip to content

Tindall Ave(Block 2032 Lot 21)Trenton, NJ 08610

Church/Charitable

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 25, 2023

Property Information

Block2032
Lot21
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page169

Building Details

Building Class10
DescriptionPAVING
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$67,000
88%
Improvement Value:$9,200
12%
Total Assessment$76,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2024$2,517+1.2%
2023$2,486-10.9%
2022$2,791+3.0%
2021$2,709+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$1,000,000
Sq Ft14,382DeedBook 6428, Page 528Recorded1/27/2021

Also conveyed in this deed

1 parcel