Skip to content

2637 Liberty StTrenton, NJ 08629

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 11, 2014

Property Information

Block2048
Lot44
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page113

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,276
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,600
28%
Improvement Value:$116,700
72%
Total Assessment$161,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,684+6.7%
2024$5,328+1.2%
2023$5,263-3.3%
2022$5,441+2.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968