Skip to content

943 S Olden Ave

Trenton, NJ 08610

Built 1940

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 18, 2000

Property Information

Block2102
Lot36
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page164

Building Details

Building Class45
Description2SS
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,784
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,100
18%
Improvement Value:$129,800
82%
Total Assessment$157,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,064+7.4%
2024$4,715+1.4%
2023$4,652-12.0%
2022$5,284+3.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1940