Skip to content

Watson AveTrenton, NJ 08610

Vacant Land

Last Sale Price
$990,000
Last Sale Date
Jul 2, 2021

Property Information

Block2102
Lot58
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page165

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,038
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$29,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,050+6.7%
2024$984+139.4%
2023$411-10.9%
2022$462+3.0%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$10,000
DeedBook 4435, Page 257