Skip to content

48 Perilli DriveTrenton, NJ 08610

Built 1992

Last Sale Price
$373,000
Last Sale Date
Jun 26, 2013

Property Information

Block2156
Lot17
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page180

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,672
Acreage0.53

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,500
23%
Improvement Value:$255,600
77%
Total Assessment$333,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,738+6.7%
2024$11,002+1.2%
2023$10,869+4.1%
2022$10,436+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$373,000

From:

To:

Sq Ft2,672DeedBook 6174, Page 338Recorded7/13/2013

Property Sale

Sale
$260,000
DeedBook 3813, Page 292

Property Built

Built

Year Built: 1992