Skip to content

43 Perilli DriveTrenton, NJ 08610

Built 1993

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 25, 2013

Property Information

Block2158
Lot108
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page180

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,144
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,000
23%
Improvement Value:$257,400
77%
Total Assessment$333,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,749+6.7%
2024$11,012+1.2%
2023$10,879+4.1%
2022$10,445+2.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$340,000
DeedBook 6107, Page 904

Property Sale

Sale
$205,000
DeedBook 3243, Page 146

Property Built

Built

Year Built: 1993