Skip to content

3 Kosco Court

Trenton, NJ 08610

Built 1993

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 9, 2023

Property Information

Block2158
Lot112
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page180

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,080
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,100
24%
Improvement Value:$253,400
76%
Total Assessment$331,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,682+6.7%
2024$10,949+1.2%
2023$10,817+4.1%
2022$10,386+2.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$300,000
DeedBook 4098, Page 258

Property Sale

Sale
$185,600
DeedBook 2724, Page 193

Property Built

Built

Year Built: 1993