Skip to content

31 Unwin DrTrenton, NJ 08610

Built 1953

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 23, 2020

Property Information

Block2158
Lot70
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page181

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,206
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,800
37%
Improvement Value:$121,600
63%
Total Assessment$192,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,780+6.7%
2024$6,355+1.2%
2023$6,278+4.1%
2022$6,028+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1953