Skip to content

4 Belfast Ct

Trenton, NJ 08610

Built 1953

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 30, 2000

Property Information

Block2432
Lot21
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page202

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,214
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,200
40%
Improvement Value:$103,700
60%
Total Assessment$173,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,128+6.7%
2024$5,744+1.2%
2023$5,674+14.7%
2022$4,948+2.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1953