Skip to content

25 Country LaneTrenton, NJ 08690

Built 1986

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 14, 2010

Property Information

Block2169
Lot279
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page209

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,124
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$94,200
29%
Improvement Value:$227,300
71%
Total Assessment$321,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,330+6.7%
2024$10,619+1.2%
2023$10,491+6.5%
2022$9,848+2.3%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$250,000
DeedBook 4441, Page 267

Property Sale

SaleMulti
$120,400
DeedBook 2349, Page 859

Property Built

Built

Year Built: 1986