Skip to content

5 Clifford E Harbourt Dr

Trenton, NJ 08690

Built 1985

Last Sale Price
$153,900
Last Sale Date
Dec 28, 1992

Property Information

Block2169
Lot47
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page210

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,029
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$95,300
36%
Improvement Value:$172,300
64%
Total Assessment$267,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,430+6.7%
2024$8,839+1.2%
2023$8,732+6.5%
2022$8,197+2.3%
Property History
Sales3

Property Sale

SaleMulti
$153,900
DeedBook 2649, Page 335

Property Sale

SaleMulti
$159,000
DeedBook 2549, Page 157

Property Sale

SaleMulti
$160,000
DeedBook 2412, Page 919

Property Built

Built

Year Built: 1985