Skip to content

1 Joni AveTrenton, NJ 08690

Built 1985

Last Sale Price
$99,800
Last Sale Date
Oct 29, 1985

Property Information

Block2169
Lot568
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page206

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,154
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$94,000
28%
Improvement Value:$242,600
72%
Total Assessment$336,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,862+6.7%
2024$11,118+1.2%
2023$10,983+6.5%
2022$10,310+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$99,800
DeedBook 2314, Page 111

Property Built

Built

Year Built: 1985