Skip to content

23 Kelly Ct

Trenton, NJ 08690

Built 1983

Last Sale Price
$115,000
Last Sale Date
Aug 30, 1994

Property Information

Block2169
Lot648
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page207

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,280
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,500
32%
Improvement Value:$134,600
68%
Total Assessment$198,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,981+6.7%
2024$6,543+1.2%
2023$6,464+6.5%
2022$6,068+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$115,000
DeedBook 2851, Page 116

Property Sale

SaleMulti
$112,500
DeedBook 2578, Page 79

Property Sale

SaleMulti
$66,500
DeedBook 2238, Page 1

Property Built

Built

Year Built: 1983