Skip to content

32 Kelly Ct

Trenton, NJ 08690

Built 1983

Last Sale Price
$113,000
Last Sale Date
Sep 18, 1991

Property Information

Block2169
Lot652
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page207

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,400
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,500
31%
Improvement Value:$141,800
69%
Total Assessment$205,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,235+6.7%
2024$6,781+1.2%
2023$6,699+6.5%
2022$6,288+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$113,000
DeedBook 2579, Page 449

Property Sale

SaleMulti
$136,000
DeedBook 2449, Page 958

Property Built

Built

Year Built: 1983