Skip to content

6 Kelly CtTrenton, NJ 08690

Built 1983

Last Sale Price
$175,000
Last Sale Date
Oct 18, 2002

Property Information

Block2169
Lot665
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page207

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,280
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,500
34%
Improvement Value:$125,200
66%
Total Assessment$188,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,650+6.7%
2024$6,233+1.2%
2023$6,157+6.5%
2022$5,780+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$175,000
DeedBook 4395, Page 84

Property Sale

SaleMulti
$105,000
DeedBook 3928, Page 251

Property Sale

SaleMulti
$66,500
DeedBook 2233, Page 830

Property Built

Built

Year Built: 1983