Skip to content

66 Country LaneTrenton, NJ 08690

Built 1985

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 3, 2020

Property Information

Block2171
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page209

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,970
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$96,600
31%
Improvement Value:$215,200
69%
Total Assessment$311,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,988+6.7%
2024$10,299+1.2%
2023$10,174+6.5%
2022$9,550+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$95,900
DeedBook 2300, Page 198

Property Built

Built

Year Built: 1985