Skip to content

2588 Kuser RdRobbinsville, NJ 08691

Built 1900

Last Sale Price
$65,000
Last Sale Date
Oct 31, 2001

Property Information

Block2173
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page213

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,900
37%
Improvement Value:$91,400
63%
Total Assessment$144,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,835+7.1%
2024$4,516+1.3%
2023$4,459+6.9%
2022$4,170+2.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$65,000
DeedBook 4175, Page 124

Property Built

Built

Year Built: 1900