Skip to content

641 Lalor StTrenton, NJ 08611

Built 1900

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 28, 1983

Property Information

Block2182
Lot15
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page216

Building Details

Building Class27
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,200
19%
Improvement Value:$84,400
81%
Total Assessment$104,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,686+6.7%
2024$3,455+1.2%
2023$3,413-10.9%
2022$3,832+3.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1900