Skip to content

603 Lalor StTrenton, NJ 08611

Built 1900

Last Sale Price
$40,000
Last Sale Date
Feb 15, 2002

Property Information

Block2182
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page216

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,536
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,500
26%
Improvement Value:$58,300
74%
Total Assessment$78,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,777+6.7%
2024$2,603+1.2%
2023$2,571-10.9%
2022$2,886+3.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$40,000
DeedBook 4232, Page 291

Property Built

Built

Year Built: 1900