Skip to content

859 Lalor StTrenton, NJ 08610

Built 1961

Last Sale Price
$113,500
Last Sale Date
May 25, 1990

Property Information

Block2191
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page218

Building Details

Building Class17
Description1SB G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,100
19%
Improvement Value:$123,500
81%
Total Assessment$152,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,378+6.7%
2024$5,040+1.2%
2023$4,979-10.9%
2022$5,590+3.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$113,500
DeedBook 2541, Page 862

Property Built

Built

Year Built: 1961