Skip to content

124 Fitz Randolph AveTrenton, NJ 08610

Built 1936

Last Sale Price
$109,900
Last Sale Date
Aug 26, 1994

Property Information

Block2202
Lot51
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page219

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,320
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,000
18%
Improvement Value:$127,500
82%
Total Assessment$155,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,480+6.7%
2024$5,136+1.2%
2023$5,074-10.9%
2022$5,696+3.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$109,900
DeedBook 2849, Page 223

Property Built

Built

Year Built: 1936