Skip to content

123-125 Reeger AveTrenton, NJ 08610

Built 1975

Last Sale Price
$270,000
Last Sale Date
Feb 26, 2010

Property Information

Block2217
Lot17
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page241

Building Details

Building Class27
Description2SF
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,376
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,700
17%
Improvement Value:$160,000
83%
Total Assessment$191,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,756+6.7%
2024$6,332+1.2%
2023$6,255-10.9%
2022$7,022+3.0%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$270,000
DeedBook 6042, Page 523

Property Sale

SaleMulti
$298,000
DeedBook 5550, Page 263

Property Built

Built

Year Built: 1975