Skip to content

115-117 Reeger AveTrenton, NJ 08610

Built 1975

Owner
---
Last Sale Price
$404,000
Last Sale Date
Mar 7, 2025

Property Information

Block2217
Lot15
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page241

Building Details

Building Class45
Description2SF
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,394
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$34,300
17%
Improvement Value:$166,800
83%
Total Assessment$201,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,087+6.7%
2024$6,642+1.2%
2023$6,562-10.9%
2022$7,366+3.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$404,000
Sq Ft2,394DeedBook 6584, Page 1561Recorded3/10/2025

Property Sale

Sale
$200,394

From:

To:

Sq Ft2,394DeedBook 6178, Page 1982Recorded9/19/2013

Property Built

Built

Year Built: 1975