Skip to content

136-138 Reeger Ave

Trenton, NJ 08610

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 28, 2001

Property Information

Block2217
Lot23
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page241

Building Details

Building Class27
Description2SF
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,376
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,500
17%
Improvement Value:$161,200
83%
Total Assessment$193,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,826+6.7%
2024$6,398+1.2%
2023$6,320-10.9%
2022$7,095+3.0%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$156,250
DeedBook 2790, Page 173

Property Built

Built

Year Built: 1975