Skip to content

119-121 Annabelle AveTrenton, NJ 08610

Built 1975

Last Sale Price
$162,500
Last Sale Date
Jun 18, 1999

Property Information

Block2217
Lot43
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page241

Building Details

Building Class27
Description2SF
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,376
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,400
17%
Improvement Value:$159,100
83%
Total Assessment$192,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,784+6.7%
2024$6,358+1.2%
2023$6,281-10.9%
2022$7,051+3.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$162,500
DeedBook 3628, Page 88

Property Built

Built

Year Built: 1975