Skip to content

Arena Dr(Block 2243 Lot 5)Trenton, NJ 08610

Vacant Land

Last Sale Price
$195,000
Last Sale Date
May 31, 2018

Property Information

Block2243
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page178

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,587
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$43,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,526+6.7%
2024$1,430+1.2%
2023$1,413-10.9%
2022$1,586+3.0%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$195,000

From:

To:

Sq Ft1,587DeedBook 6328, Page 1512Recorded6/1/2018

Also conveyed in this deed

1 parcel