Skip to content

325 Joseph StTrenton, NJ 08610

Built 1920

Last Sale Price
$5,000
Last Sale Date
Jun 22, 2012

Property Information

Block2258
Lot12
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page197

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage494
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$22,400
32%
Improvement Value:$48,200
68%
Total Assessment$70,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,488+6.7%
2024$2,332+1.2%
2023$2,304-10.9%
2022$2,586+3.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$5,000
DeedBook 6150, Page 1669

Property Sale

SaleMulti
$5,000
DeedBook 6074, Page 848

Property Built

Built

Year Built: 1920