Skip to content

203 Mcclellan AveTrenton, NJ 08610

Built 1955

Last Sale Price
$189,000
Last Sale Date
Jun 30, 2009

Property Information

Block2275
Lot12
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page243

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,064
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,800
22%
Improvement Value:$109,100
78%
Total Assessment$139,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,930+6.7%
2024$4,621+1.5%
2023$4,552-10.9%
2022$5,110+3.0%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$189,000
DeedBook 6006, Page 743

Property Built

Built

Year Built: 1955