Skip to content

26 Rennie StTrenton, NJ 08610

Built 1930

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 4, 2007

Property Information

Block2317
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page244

Building Details

Building Class27
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,440
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,700
23%
Improvement Value:$71,500
77%
Total Assessment$93,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,284+6.7%
2024$3,078+1.2%
2023$3,041-10.9%
2022$3,414+3.0%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$81,000
DeedBook 3818, Page 108

Property Built

Built

Year Built: 1930